НЕ ПІДПІЛЮЙ, НЕ ВБИВАЙ ЖИТТЯ


Із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Навесні торішня трава швидко висихає і легко загоряється від сірника, цигарки. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоду як господарствам так і лісовим насадженням. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до населення


Рятувальники нагадують, що легковажне ставлення, примножене на небезпечні для екосистем погодні умови, у більшості випадків може призвести до катастрофічних наслідків, зокрема, й загибелі людей. А те, що основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор — можна легко підтвердити вражаючими статистичними показниками.

Пожежна ситуація в екосистемах не зміниться, поки не змінимось ми


Повсюдне полум'я не тільки погіршує якість повітря, яким ми дихаємо, а й знищує природу, адже часто горять ті з небагатьох місць проживання диких тварин і птахів, до яких ще не добралася рука людини. У кожній такій пожежі згорають живцем десятки, сотні, тисячі живих істот, які просто не встигають покинути палаючий ліс, зарості очерету, або поле.