12 липня 2019 року, мав честь бути запрошеним на громадські слухання, щодо можливості створення ОТГ громади села Хотова з селом Ходосівкою та центром в селі Ходосівка, Києво-Святошинського району Київської області, як представник Чабанівської селищної ради та заступник з гуманітарних питань та соціальної політики селищного голови Чабанів та Новосілок Олександра Киризлієва. 

Що найперше вразило?....Мала присутність людей, аж біля 20 осіб. Невже людям не цікаво та байдуже? Думаю, що просто не знали, хоча головуючий (він же голова Хотівської сільської ради Безпечний Микола Григорович) зауважив, що всі жителі були своєчасно повідомлені, оголошення розклеєні, отож буква закону дотримана і слухання є легітимними...
Серед тих, хто готовий взяти на себу повноту відповідальності за подальшу долю громади, шлях її розвитку: традиційно депутати та члени виконкому, секретар ради, два представники громади Лісників, декілька представників громади Ходосіївки, сільський голова Ходосівки Микола Леонідович Пянчук...
На жаль,серед присутніх не було молоді, не було корінних жителів поважного віку, не було простих, реальних членів громади...
Говорили, виступали, але я так і не зрозумів, яка мета та ціль створення ОТГ Хотова та Ходосівки, які перспективи для розвитку громади, не почув переконуючих аргументів...

Дякую, за можливість виступити та озвучити позицію Чабанівської селищної ради та голови Олександра Киризлієва.

Позиція полягає в слідуючому...
Чабанівська селищна рада разом з селищним головою Олександром Киризлієвим та громадою Чабанів і Новосілок готові до об"єднання з сусідніми населеними пунктами, а саме Хотівською громадою (включає в себе села Круглик та Кременище), Лісниківською та Ходосівською громадами, згідно Перспективного плану розвитку населених пунктів, що на розгляді на затвердження у Київській обласній державній адміністрації та за створення ОТГ з центром в Чабанах.

Аргументи...Чабани та Новосілки дійсно стрімко розвиваються та стають населеними пунктами європейського рівня з розвиненою інфраструктурою та зручним місцем розташування. Серед них Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який надає більше 70 видів послуг, в тому числі ID та закордонні паспорти, акти сімейного стану, відділення Архітектури, Пенсійного фонду та Національної поліції України, відділення МНС (пожежної безпеки) та екстренної медичної допомоги,-всі ці інфраструктурні об"єкти на даний час вже обслуговують вище перелічені навколишні населені пункти!

В перспективі на обласному рівні вирішується питання будівництва на території Чабанів сучасної обласної лікарні.

Багото вже зроблено...А саме: будується школа в Чабанах на 720 учнівських місць з двома басейнами та спортивним комплексом, відремонтовано та оновлено діючі дитячі садочки, погоджуються проекти під будівництво нових дошкільних закладів. Проведено ремонт центральних доріг та проводиться ремонт доріг місцевого значення, призупинкових комплексів, оновлюються системи водо, електро та тепло постачання, системи водо відведення в житлових будинках. Проводяться роботи по реконструкції та модернізації котельні в Новосілках та утепленню будинків, згідно Програми енергозбереження, ініціатором якої є селищний голова. Проводиться ремонт дахів і під"їздів, проведено заміну ліфтів у багатоповерхових будинках. В цьому році буде повністю завершено роботи по освітленню доріг та прибудинкових територій, згідно Програми освітлення територій, затвердженою та прийнятою депутатами селищної ради за ініціативи селищного голови Олександра Киризлієва. Проводиться благоустрій прибудинкових територій, будується система водовідведення стічних вод зі станцією фільтрації, облаштування парків відпочинку та водойм, будівництво і оновлення дитячих та спортивних майданчиків, озеленення населених пунктів та багато іншого...

ГОТОВІ ДО ОБ"ЄДНАННЯ ТА СПІЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЗАДЛЯ КОМФОРТНОГО ПРОЖИВАННЯ НАШИХ ГРОМАДЯН!

При цьому за збереження аутентичності та неповторності кожного населеного пункту без висотної забудови. За створення природних парків та місць відпочинку, розвиток інфраструктури, освіти та спорту, підтримку людей поважного віку та з особливими потребами!

Трохи інформації про переваги ОТГ...
ОТГ МОЖЕ САМОСТІЙНО розпоряджатися власними ресурсами на благо громади!
Для кожного громадянина кожної громади створення спроможної об’єднаної територіальної громади, внаслідок передачі значних повноважень та ресурсів від державних органів влади місцевому органу самоврядування, є вкрай важливим питанням, кінцевою метою процесу децентралізації в Україні. 

Спроможна та сильна громада з достатньою економічною активністю на власній території, з ініціативними, працьовитими людьми, забезпечить гідний рівень життя населення. На рівні потужної громади самостійно вирішуватимуться питання місцевого економічного розвитку, планування розвитку територій, утримання місцевої інфраструктури, благоустрою територій, соціальної допомоги, культури, первинної ланки охорони здоров’я, середньої, дошкільної та позашкільної освіти, муніципальної поліції, пасажирських перевезень на території громади, житлово-комунальних послуг, утримання об’єктів комунальної власності.

Отже, після створення ОТГ все суттєво зміниться і громада сама зможе розпоряджатися власними ресурсами.
У разі об’єднання громада отримує значно більший обсяг фінансових ресурсів через механізм переходу бюджету на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом та весь перелік видаткових повноважень, які визначено статтями 89 та 91 Бюджетного кодексу України. Бюджет об’єднаної територіальної громади буде розроблятися з урахуванням особливостей підготовки місцевих бюджетів, визначених у ч. 4 статті 67 Бюджетного кодексу України.

Зокрема, об’єднана територіальна громада отримає такі фінансові ресурси: 60% податку на доходи фізичних осіб; 5% акцизного податку з реалізації підакцизних товарів; податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності; податок на майно (нерухомість, земля, транспорт); єдиний податок; 25% екологічного податку; трансферти з державного бюджету (базова дотація, освітня та медична субвенції). 

Крім того, за об’єднаною громадою залишаються такі джерела, як раніше закріплені місцеві податки і збори. Також об’єднана територіальна громада може розраховувати на додаткову державну фінансову підтримку за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, субвенції на соціально-економічний розвиток, субвенції на підтримку інфраструктурних проектів.

Слід зазначити, що об’єднана територіальна громада має можливість залучати додаткове державне та іноземне фінансування шляхом написання проектів для участі у конкурсних інвестиційних програмах, в тому числі і міжнародних.
Отож, переваги є очевидними. 

УВАГА! ЗАВТРА, 16 ЛИПНЯ 2019 РОКУ, В СЕЛІ ХОТІВ МАЄ ВІДБУТИСЯ ДОЛЕНОСНА СЕСІЯ ХОТІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ НА ЯКІЙ БУДЕ ВИНОСИТИСЯ ПИТАННЯ ЩОДО СТВОРЕННЯ ОТГ З ГРОМАДОЮ ХОДОСІВКИ! 

ТУРБУЄ ЛИШЕ ОДНЕ...ЧИ ДІЙСНО ВРАХОВАНА ДУМКА ГРОМАДИ???

Кожна громада має право добровільно вибрати свій власний шлях розвитку і бути впевненою, що саме цей шлях є правильним та прозорим!

Олег Наумчук.