У ці травневі дні Україна відзначає День пам'яті та примирення, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Для українців це не тільки День Перемоги над нацизмом, це - день всенародної пам’ті, день вшанування численних жертв війни та день, що уособлює в собі національну боротьбу за право на власну державу, свободу та незалежність.
У серці кожного українця жива пам’ять про мільйони мужніх і незламних людей-справжніх героїв, які стояли на фронтах, які пітримували тил та тримали лінію оборони, які вірили в українську перемогу. Про їхню жертовність в ім’я свого народу та любов до рідної землі маємо говорити і сьогодні. Тому у цей день, з однаковою пошаною згадуємо всіх українських солдат, які боронили нашу землю від ворога у різні часи лихоліть.
9-го травня, до Дня Перемоги над нацизмом у другій світовій війні, на території Чабанівської селищної ради, в смт Чабанах та с.Новосілках відбулися урочисті та пам’ятні заходи за участю громадськості, ветеранських організацій, представників місцевого органу самоврядування, депутатів та членів Виконавчого комітету селищної ради. Вшанували тих, хто пройшов палаючими стежками Другої світової війни, хто виборював перемогу в жорстоких боях, тих, хто виніс важкі роки окупації та пекло концентраційних таборів, хто був вивезений на роботи до фашистської Німеччини, хто підіймав з руїн та відбудовував Україну. Жителі та гості Чабанів і Новосілок вшанували подвиг Героїв різних поколінь.
Вітання громаді з нагоди великої Перемоги у Другій світовій війні, від голови Чабанівської селищної ради Олександра Киризлієва, депутатського корпусу та Виконавчого комітету передали заступники голови Юрій Бондар та Олег Наумчук, секретар Виконавчого комітету Наталія Макарська, учасник бойових дій в зоні АТО, аташе голови Держспецзв’язку України, підполковник Ігор Шульга. Споминами про війну поділилися голови місцевих ветеранських організацій, діти війни. Згадували великий подвиг та героїзм українського народу у Другій світовій війні, страшні наслідки війни. Хвилиною мовчання пом’янули пам’ять загиблих…
Вшанувати пам'ять ветеранів, які захищали рідну землю в лавах армії та вели партизанську боротьбу, прийшли учасники бойових дій АТО, керівники підприємств, установ, організацій, учні та вчителі Новосілківської загальноосвітньої школи, представники громадських та ветеранських організацій, ГО «Розвиток Київщини».
Заупокійні молебні за загиблими у війні відслужили настоятелі місцевих православних Храмів о.Мирослав та о. Олександр .
Творчі колективи Культурно-мистецького Центру в Новосілках і Центру культури та дозвілля Чабанів підготували святкові тематичні програми за участю місцевих творчих колективів.
Представники Чабанівської селищної ради разом з громадкістю , в знак пам’яті та шани, поклали вінки з квітами до пам’ятників, меморіалів загиблим воїнам та ДОТу, які знаходяться на території ради.
Всі бажаючі мали змогу відвідати духмяний солдатський куліш, запашний гарячий чай та зігрітися фронтовими "100 грамів".
Висловлюємо глибоку шану кожному, хто захищав рідну землю і дякуємо ветеранам за те, що вони змогли передати новому поколінню всю наснагу, патріотизм і любов до своєї країни. Україна заплатила за мир мільйонами життів своїх кращих синів і дочок. На жаль, історія знову повторюється і сьогодні перед нами стоять молоді ветерани – воїни АТО, які зовсім недавно навіть і подумати не могли про те, що їх зватимуть ветеранами вже сучасної не оголошеної війни. Вони в ці хвилини відстоюють незалежність нашої держави та захищають цілісність східних кордонів країни. Також вклоняємось перед батьками та родинами, які виховали мужніх солдатів, справжніх героїв України! Нехай в нашій державі завжди буде чисте небо і панує мир!
Слава Україні! Героям Слава!

Виконавчий комітет Чабанівської селищної ради